Virtuální
sestra Emmy

šetří denně až 1,5 hodiny času, a zvládnou ji i starší pacienti.

Odborný garant

"Emmy je sestra navíc, kterou si může dovolit každá ordinace"

MUDr. Ondřej Sobotka

Hodnocení lékařů

"Pozoruji kromě razantního úbytku emailů, nyní 2-3 na den místo 30, i zjevný úbytek telefonů, fakt máme ticho!"

MUDr. Lenka Lískovcová, Mladá Boleslav

"Emmy máme 3 týdny - už teď drnčí telefony nejméně o polovinu méně, pacienti si to také pochvalují, sestřička - která se bránila zuby nehty a říkala o sobě, že je počítačové mimino - včera uznala že to byl výborný nápad."

MUDr. Karla Hladíková, Potštát

„Emmy pomohla nejvíce s úsporou času při objednávání a také při odběru anamnézy při prohlídce, snižuje počet telefonátů a dává sestře čas pracovat se mnou a s pacienty."

MUDr. Jana Děkanová, Kaplice

Co Emmy umí?

Emmy je webová aplikace vytvořená skupinou lékařů pro usnadnění komunikace s pacienty a zefektivnění opakujících se úkonů. Lékaři, kteří stojí za Emmy řekli dost neustále zvonícím telefonům a záplavě emailů v době, kdy vše lze vyřešit lépe a využít počítač k efektivnějšímu zpracování požadavků pacientů - podívejte se na animované video zde.

Emmy toho umí opravdu hodně, ale je možné začít jednoduše a využívat jen základní funkci předávání požadavků od pacientů nebo jen Emmy využít pro organizaci očkování.

Naší vizí je efektivně spojit pacienty s jejich lékaři pomocí cenově dostupné, bezpečné a jednoduché aplikace.

 • snížit počet telefonátů a emailů ve vaší ordinaci

 • uvolnit vaší sestru, aby měla čas dělat výkony hrazené pojišťovnou

 • sbírat všechny potřebné informace od pacienta
  najednou a předem

 • zefektivnit a urychlit opakující se činnosti

 • inteligentně objednávat pacienty do vymezených časů

 • vaše sestra už nebude plnit roli telefonistky a pacienti si nebudou stěžovat, že se nedovolají

 • nebude se muset tolik věnovat administrativě a telefonování

 • nebudete se muset na všechno doptávat

 • kvůli hloupé administrativě nebudete zůstávat přesčas

 • žádné zbytečné prostoje v ordinační době

Rychlý přehled co můžete v Emmy dělat

 • sbírat jakékoliv informace od pacientů předem a v podobě, kterou si určíte, včetně příloh a fotografií

 • rozhodnout se na základě informací od pacienta, jak chcete daný případ řešit – osobně či na dálku

 • v případě nutnosti osobní návštěvy nechat Emmy pacienta objednat

 • nastavit pravidla objednávání podle potřeb a zvyklostí své ordinace – Emmy je chytrá a přizpůsobivá

 • mít přehled o došlých požadavcích podle klinických priorit

 • automatizovat zvaní na hromadné očkování proti covidu i chřipce (od března 2021) s využitím SMS zpráv

 • bezpečně komunikovat s pacientem přes textové zprávy

 • předávat si požadavek pacienta v rámci ordinace a přidat k němu interní zprávu pro kolegu

 • sledovat historii každého požadavku a mít přehled, kdo daný požadavek zpracovává

 • pracovat kdekoliv, kde máte počítač s připojením na internet

Už jste rozhodnutí, že Emmy chcete také? Podívejte se co je vše třeba.

Emmy ve třech krocích

Zvládnou to mí pacienti?

Zatím nejstaršímu pacientovi, který využil Emmy k vyřízení svého požadavku, bylo 86 let. Webová aplikace je velmi jednoduchá a neustále pracujeme na jejím vylepšování. Celou aplikaci se snažíme navrhovat přívětivě a tak, aby její ovládání bylo stejně jednoduché jako například e-maily. Abychom pacientům vše co nejvíce ulehčili, pravidelně aktualizujeme i stránku „Nejčastější otázky“.

 • Emmy funguje bez nutné instalace v běžném internetovém prohlížeči

 • všechna data jsou bezpečně uložena v plném souladu s GDPR

 • pacient obdrží upozornění emailem a SMSkou k novým událostem

„Pacienti, kteří jsou schopni psát emaily, zvládají i Emmy"

MUDr. Monika Štěpáníková, Valašské Meziříčí

Kolik Emmy stojí?

Emmy není zadarmo. Vytvořit virtuální sestru, která dokáže zefektivnit proces komunikace mezi lékaři a jejich pacienty, si vyžádalo velkou investici skupiny lékařů, kteří za Emmy stojí. Emmy plánujeme dál rozvíjet a tyto investice tak budou probíhat i v následujících měsících a letech. Emmy přinese značnou úsporu času a zefektivnění práce v ordinaci bez nutnosti najmout dalšího zaměstnance.

Cena je 990 Kč / měsíc (vč. DPH) pro jeden lékařský úvazek. Pro ordinace praktického lékaře pro dospělé jeden úvazek znamená do 2.500 registrovaných pacientů. Cena pro podobnou ordinaci s více jak 2.500 registrovaných pacientů je 1.490 Kč / měsíc (vč. DPH). Navíc 14 dní je vždy na zkoušku zdarma a fakturace je po měsících, bez dlouhodobého závazku.

SMSky stojí 1,5 Kč za odchozí SMSku a 0,2 Kč za příchozí SMSku vč. DPH. Vybíráme zálohu 2000 Kč při zahájení služby a pak vyúčtujeme ji měsíčně, zpětně dle skutečné spotřeby.

 • pomoc s nastavením

 • individuální podpora

 • požadavky na míru

 • pravidelné webináře

Ušetřete denně až 1,5 hodiny

V ordinacích, kde začali aktivně využívat Emmy, došlo během několika dní ke snížení počtu telefonátů. Díky tomu se daří ušetřit až 1,5 hodiny zbytečného telefonování denně a lékař a sestra má více času na smysluplnou práci s pacienty. Pacient nemusí držet sestru ani lékaře na telefonu, aby si vzpomínal na údaje nutné pro vyplnění neschopenky nebo např. informace ohledně testování na covid může ordinace pacientovi poslat přes Emmy do jeho aplikace a není potřeba mu je diktovat po telefonu. Pacient díky cíleným dotazům Emmy předá lékaři informace ve strukturované podobě, které lze přímo zkopírovat do dekurzu a není potřeba je znovu zapisovat. Tím šetří další čas personálu ordinace.

Jeden lékařský úvazek

14 dní zdarma na zkoušku

990 Kč / měsíc

cena včetně DPH

Tým za Emmy

Emmy vyrostla přímo z praxe skupiny šesti praktických lékařů v Česku a z jejich frustrace z rostoucí mezery mezi tím, co digitální technologie dokáže, a tím, s jakými zastaralými a omezeními nástroji musí lékaři pracovat v praxi. Po mnoha letech zkušeností ve vlastních ordinacích se Tim Young a Ondřej Sobotka rozhodli založit Emmy a vytvořit řešení, které lékařům chybí.

Nejdříve provedli průzkum toho, co lékaři nejvíce potřebují, a pak
z dotazovaných lékařů sestavili skupinu pilotních ordinací, které pravidelně připomínkovali vývoj Emmy v druhé polovině roku 2020.

Tyto ordinace se následně rozhodly investovat do Emmy nejen svůj čas ale i finance. Plánujeme i do budoucna umožnit přednostně dalším lékařům spolufinancovat další rozvoj Emmy a stát se tak investory v tomto projektu.
 

 • Lékaři určují směr vývoje

 • Dlouhodobá vize e-Health

 • Technologičtí experti v týmu

 • Lékaři jako investoři

Zakládající tým

MUDr. Ondřej Sobotka

Zakladatel a vedoucí lékař Emmy

„Při své práci praktického lékaře jsem se vždy snažil maximálně využít moderní technologie a hledat efektivní způsob vedení praxe. Narážel jsem při tom na nedostatečnost a neflexibilitu stávajících medicínských softwarů a nevhodnost otevřených řešení. Emmy je pro mě realizací, jak tuto mezeru vyplnit. Dnešní svět prochází velkými společenskými a technologickými změnami. Velké organizace mají dostatek prostředků na jejich implementaci. Přál bych si a snažím se o to, aby se šikovná novátorská řešení dostala i do malých ordinací.“

Tim Young

Zakladatel a CEO

„Před zahájením činnosti Emmy v roce 2019 jsem měl dvě hlavní práce: řídil jsem ordinaci praktických lékařů v Praze a pracoval jsem jako poradce při posuzování „chytrých“ projektů pro Evropskou investiční banku. Ve své práci se snažím, aby se svět stal lepším místem. Zoufale je třeba zlepšit nástroje a logistiku poskytování zdravotní péče. Zejména veřejné zdravotnictví, které poskytuje většinu služeb používaných většinou lidí uvízlo v minulosti. To bych chtěl s Emmy změnit.“

Ing. David Pech

Vedoucí integrace

„Před Emmy.md jsem působil řadu let v soukromé nadnárodní zdravotní skupině při vývoji lékařského software. Vždy bylo naší hlavní prioritou nabídnout lékařům a sestrám program maximálně srozumitelný a snadný na používání, což nás odlišovalo od konkurence. Říká se, že lékařské IT je 10 let zpátky oproti bankovnímu a dalších 10 oproti moderním trendům. Právě v oblastech, jako je objednávání pacientů a bezpečná komunikace lékaře s pacientem je to vidět v plné nahotě. Emmy připravujeme tak, aby tento rozdíl alespoň v těchto oblastech dohnala, vyprázdnila čekárny a umožnila pacientům chodit právě na konkrétní čas svého objednání, nebo ještě lépe, není-li to potřeba, nechodit v řadě případů osobně vůbec.“

Miroslav Raška

Zakladatel a CTO

„Mám přes 10 let zkušeností s vývojem moderních cloudových řešení pro široké spektrum firemních zákazníků, mezi které patří i velké korporace jako např. Siemens, Mall.cz, Czech News Center nebo Česká průmyslová zdravotní pojišťovna. Snažím se vždy navrhovat řešení, která využívají moderní, bezpečné, stabilní a rychlé technologie, aby bylo používání aplikací co nejpohodlnější. Tima Younga znám z našeho společného projektu pro jeho rodinnou ordinaci a tak to bylo snadné se domluvit na založení Emmy. Vedu vývojářský tým a odpovídám za technickou stránku Emmy. Mám radost z toho, že mohu svými znalostmi pomoci takto smysluplnému projektu.“

Zakládající lékaři

 • MUDr. Lenka Lískovcová

  Mladá Boleslav

 • MUDr. Jana Sternova

  Praha

 • MUDr. Rodion Schwarz

  Velké Přílepy

 • MUDr. Gabriela Mazurová

  Praha

Emmy používá už přes 100 ordinací

Prozkoumejte další na mapě
Kontaktní formulář